شطرنج بازان برتر استان اردبیل مشخص شدند
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۸۲۹۵۲۳۱
به گزارش خبرنگار ایرنا، مسابقات شطرنج قهرمانی استان اردبیل روز یکشنبه در ردههای سنی مختلف با شرکت ۷۵ شطرنج باز در بخش دختران و پسران در محل هیات شطرنج استان به روش سوئیسی برگزار شد.
در بخش پسران و در رده سنی زیر ۱۸ سال این مسابقات امیررضا حسیننژاد از مشگینشهر اول شد و در رده سنی زیر ۱۶ سال یزدان صفری از مشگینشهر و شایان قنبری از اردبیل به ترتیب اول و دوم شدند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
در رده سنی زیر ۱۴ سال هم امیرحسین مجیدزاده اول شد ، کیان مهدوی دوم و محمدهادی طاعتی سوم شدند.
در رده سنی زیر ۱۲ سال نیز علی نیکخو از مشگینشهر قهرمان، محمدحسین پارسا از اردبیل نایب قهرمان و علی طاها آذرنژاد از پارسآباد سوم شدند.
در رده سنی زیر ۱۰ سال امیرعلی مجیدزاده به مقام قهرمانی رسید، سامان عباسی نایب قهرمان شد و احسان رمضانپور رتبه سوم را کسب کرد.
در رده سنی زیر هشت سال بنیامین علیدوست از اردبیل موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، طاها بیرنگ از پارسآباد رتبه دوم را کسب کرد و آرتین شهبازی از مشگینشهر در سکوی سوم ایستاد.
در بخش دختران این رقابتها نیز در رده سنی زیر ۱۸ سال آیسان پور وکیلی، در رده زیر ۱۶ سال پریا میرزانژاد، در رده سنی زیر۱۴ سال پریا میرزانژاد و در سنی زیر۱۲ سال ترنم محسنزاده موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.
همچنین در رده سنی زیر ۱۰ سال آهو ناقلی و در رده سنی زیر هشت سال آنیا ارژنگی اول شدند.
استانها اردبیل ۰ نفر برچسبها مسابقات شطرنج فدراسیون شطرنج استان اردبیل اردبیل شطرنجمنبع: ایرنا
کلیدواژه: مسابقات شطرنج فدراسیون شطرنج استان اردبیل اردبیل شطرنج مسابقات شطرنج فدراسیون شطرنج استان اردبیل اردبیل شطرنج رده سنی زیر مشگین شهر
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۸۲۹۵۲۳۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
المپیکیهای کشتی آزاد روسیه مشخص شدند
پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی روسیه به عنوان مرحله نهایی انتخابی این تیم برای حضور در بازیهای المپیکی شب گذشته با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش مشرق، رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی کشور روسیه با برگزاری دیدارهای نهایی ۶ وزن المپیکی در سالن ۱۱ هزار نفری LIVE Arena در نزدیکی مسکو برگزار و نفرات منتخب این تیم برای حضور در المپیک پاریس و جهانی اوزان غیرالمپیکی مشخص شدند. البته در ۴ وزن نیز نفرات برتر مسابقات کشوری باید یک مرحله دیگر رقابت کنند تا ملیپوش نهایی مشخص شود.
گادجیمراد رشیدوف، زائوربک سیداکوف و آرتور نایفونوف آزادکاران ۶۵، ۷۴ و ۸۶ کیلوگرم برای حضور در قهرمانی کشور روسیه معاف بودند و باید با نفرات برتر مبارزه کنند. زائور اوگوئف دارنده مدال طلای وزن ۵۷ کیلوگرم المپیک توکیو نیز امسال در یک وزن بالاتر کشتی گرفت و اول شد تا با نفر اول وزن ۵۷ کیلوگرم رقابت کند.
البته عبدالرشید سعداللهیف در حالی در این مسابقات حضور یافت که چند ماه پیش برای حضور در مسابقات کسب سهمیه قاره اروپا در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان به دلیل مخالفت کمیته بینالمللی المپیک حضور نیافت و به نظر میرسد او با وجود قهرمانی در روسیه، شانسی برای حضور در پاریس نداشته باشد، مگر آنکه اتفاقات دیگری رخ دهد.
ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد روسیه:
۵۷ کیلوگرم: برنده نبرد زائور اوگوئف و احمد ادریسوف
۶۱ کیلوگرم: بشیر ماگمدوف
۶۵ کیلوگرم: برنده نبرد شامیل ممدوف و گادژی مراد رشیداف
۷۰ کیلوگرم: اینالبیک شریف
۷۴ کیلوگرم: برنده مبارزه زائوربک سیداکوف و آنزور زاکویف
۷۹ کیلوگرم: ماگومد ماگومایف
۸۶ کیلوگرم: برنده مبارزه آرتور نایفونوف و ابراهیم کادیف
۹۲ کیلوگرم: آلن باگائف
۹۷ کیلوگرم: عبدالرشید سعدللهیف
۱۲۵ کیلوگرم: عبدالله کوربانوف
ردهبندی انفرادی پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی روسیه به این شرح است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- احمد ادریسوف ۲- لو پاولوف ۳- موسی مهتیخانوف و رامیز گامزاتوف
۶۱ کیلوگرم: ۱- زائور اوگوئف ۲- بشیر ماگومدوف ۳- آرتم گوبایف و ویکتور یاکولف
۶۵ کیلوگرم: ۱- شمیل ممدوف ۲- عباسگادجی ماگومدوف ۳- ژاگیر شاخیف و ابراهیم ابراگیموف
۷۰ کیلوگرم: ۱- اینالبک شریف ۲- قربان شیرایف ۳- ماگومد التمیروف و تورپال علی خاتویف
۷۴ کیلوگرم: ۱- آنزور زاکویف ۲- ماگوما دیبیرگاجیف ۳- کامیل عبدالگابوف و امام گانیشوف
۷۹ کیلوگرم: ۱- ماگومد ماگومایف ۲- گاجی مراد علیخمایف ۳- احمد مانیلوف و خالد یاخیف
۸۶ کیلوگرم: ۱- ابراهیم کادیف ۲- مالک شاوایف ۳- احمد عثماناف و محمد طاهر خانیف
۹۲ کیلوگرم: ۱- آلن باگایف ۲- اصحاب سعدللهیف ۳- گاجیماگومد ناژمودینوف و کنستانتین پسنیچنیکف
۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعدللهیف ۲- علیخان جبرئیلوف ۳- ایگور اووسیانیکوف و بادی سامدان
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- عبدالله کوربانوف ۲- شمیل موسایف ۳- آرتم پوخوفسکی و زلیمخان خیزریف
منبع: ایرنا